MEAN WELL USA Inc. USP-225-24
Part No.:
USP-225-24
Datasheet:
USP-225-24.pdf
Description:
AC/DC CONVERTER 24V 226W
Shipping
USP-225-24 Specifications
Series:
USP-225 (225W)
Voltage - Input:
90 ~ 264 VAC, 127 ~ 370 VDC
Voltage - Output 1:
24V
Current - Output 1:
9.4 A
Power (Watts):
226W
Voltage - Isolation:
3 kV
Operating Temperature:
-20°C ~ 65°C (With Derating)
Size / Dimension:
7.95" L x 4.00" W x 1.50" H (202.0mm x 101.5mm x 38.0mm)