Delta Electronics USCO-210140DA
Part No.:
USCO-210140DA
Manufacturer:
Delta Electronics
Category:
LED Drivers
Package:
Datasheet:
USCO-210140DA.pdf
Description:
LED DRIVER
Shipping
USCO-210140DA Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Delta Electronics
Series:
USCO
Packaging:
Box
Product Status:
Obsolete
Programmable:
Not Verified
Type:
Constant Current
Topology:
AC DC Converter
Number of Outputs:
1
Voltage - Input (Min):
108VAC
Voltage - Input (Max):
305VAC
Voltage - Output:
75 ~ 150V
Current - Output (Max):
1.4A
Power (Watts):
210 W
Voltage - Isolation:
3.75 kV
Dimming:
Analog
Features:
OCP, OTP, OVP, SCP
Ratings:
IP66, IP67
Operating Temperature:
-40°C ~ 55°C
Efficiency:
93%
Termination Style:
Wire Leads
Size / Dimension:
9.45" L x 3.94" W x 1.50" H (240.0mm x 100.1mm x 38.1mm)