Delta Electronics USCI-055125DA
Part No.:
USCI-055125DA
Manufacturer:
Delta Electronics
Category:
LED Drivers
Package:
Datasheet:
USCI-055125DA.pdf
Description:
LED DRIVER
Shipping
USCI-055125DA Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Delta Electronics
Series:
USCI Mini Can
Packaging:
Box
Product Status:
Obsolete
Programmable:
Not Verified
Type:
Constant Current
Topology:
AC DC Converter
Number of Outputs:
1
Voltage - Input (Min):
108VAC
Voltage - Input (Max):
305VAC
Voltage - Output:
28 ~ 44V
Current - Output (Max):
1.25A
Power (Watts):
55 W
Voltage - Isolation:
3.75 kV
Dimming:
Analog
Features:
OCP, OTP, OVP, SCP
Ratings:
Operating Temperature:
-25°C ~ 55°C
Efficiency:
85%
Termination Style:
Wire Leads
Size / Dimension:
9.50" L x 1.30" W x 1.00" H (241.3mm x 33.0mm x 25.4mm)