CEL UPC8163TB-EV19
Part No.:
UPC8163TB-EV19
Manufacturer:
CEL
Category:
RF, RFID, Wireless Evaluation Boards
Package:
Datasheet:
UPC8163TB-EV19.pdf
Description:
EVAL BOARD UPC8163TB 1.9GHZ
Shipping
UPC8163TB-EV19 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
CEL
Series:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Type:
Upconverter
Frequency:
800MHz ~ 2GHz
Contents:
Board(s)
Utilized IC / Part:
UPC8163TB@1.9GHz