TDK-Lambda UNA350PB
Part No.:
UNA350PB
Manufacturer:
TDK-Lambda
Category:
AC DC Converters
Package:
Datasheet:
UNA350PB.pdf
Description:
AC/DC CNVRTR 3.3V 5V +/-12V 364W
Shipping
UNA350PB Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
TDK-Lambda
Series:
UNA (350W)
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Type:
Enclosed
Number of Outputs:
4
Voltage - Input:
85 ~ 265 VAC
Voltage - Output 1:
3.3V
Voltage - Output 2:
5V
Voltage - Output 3:
12V
Voltage - Output 4:
-12V
Voltage - Output 5:
Voltage - Output 6:
Current - Output 1:
16 A
Current - Output 2:
25 A
Current - Output 3:
15 A
Current - Output 4:
500 mA
Current - Output 5:
Current - Output 6:
Power (Watts):
364W
Applications:
ITE (Commercial)
Voltage - Isolation:
3 kV
Operating Temperature:
0°C ~ 50°C (With Derating)
Features:
Universal Input
Mounting Type:
Chassis Mount
Size / Dimension:
6.10" L x 5.91" W x 3.39" H (155.0mm x 150.0mm x 86.0mm)