Omron Automation and Safety UMA-48-24-1
Part No.:
UMA-48-24-1
Manufacturer:
Omron Automation and Safety
Category:
Mats
Package:
Datasheet:
UMA-48-24-1.pdf
Description:
SAFETY MAT 48X24 M8 BLK 100M
Shipping
UMA-48-24-1 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Omron Automation and Safety
Series:
UMA
Packaging:
Box
Product Status:
Obsolete
Width:
48.00" (1219.2mm)
Length:
24.00" (609.6mm)
Operating Force:
67.44lbs (30.59kg)
Color:
Black
Material:
Polyurethane (PUR)
Cable Length:
5.12" (130.0mm)
Operating Temperature:
-10°C ~ 55°C