MEAN WELL USA Inc. UHP-350-24
Part No.:
UHP-350-24
Datasheet:
UHP-350-24.pdf
Description:
AC/DC CONVERTER 24V 350W
Shipping
UHP-350-24 Specifications
Series:
UHP-350 (350W)
Voltage - Input:
90 ~ 264 VAC, 127 ~ 370 VDC
Voltage - Output 1:
24V
Current - Output 1:
14.6 A
Power (Watts):
350W
Voltage - Isolation:
3.75 kV
Operating Temperature:
-30°C ~ 70°C (With Derating)
Features:
Adjustable Output, PFC, Universal Input
Size / Dimension:
8.66" L x 2.44" W x 1.22" H (220.0mm x 62.0mm x 31.0mm)