MEAN WELL USA Inc. UHP-200R-24
Part No.:
UHP-200R-24
Datasheet:
UHP-200R-24.pdf
Description:
AC/DC CONVERTER 24V 202W
Shipping
UHP-200R-24 Specifications
Series:
UHP-200 (200W)
Voltage - Input:
90 ~ 264 VAC, 127 ~ 370 VDC
Voltage - Output 1:
24V
Current - Output 1:
8.4 A
Power (Watts):
202W
Voltage - Isolation:
3.75 kV
Operating Temperature:
-30°C ~ 70°C (With Derating)
Size / Dimension:
7.64" L x 2.17" W x 1.02" H (194.0mm x 55.0mm x 26.0mm)