Bivar Inc. UHF3-0.500-N-67
Part No.:
UHF3-0.500-N-67
Manufacturer:
Bivar Inc.
Category:
Light Pipes
Package:
Datasheet:
UHF3-0.500-N-67.pdf
Description:
UNIBODY HIGH FLEX, IP 67, 3MM LI
Shipping
UHF3-0.500-N-67 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Bivar Inc.
Series:
Packaging:
Bag
Product Status:
Active
Color:
Clear
Configuration:
Single
Type:
Flexible 0.5" (12.7mm)
Mounting Type:
Board/Panel Mount, Press Fit
Lens Style:
Round with Domed Top
Lens Size:
3.55mm