Mechatronics Fan Group UF12A12-STHR-M5
Part No.:
UF12A12-STHR-M5
Datasheet:
UF12A12-STHR-M5.pdf
Description:
FAN AXIAL 120X38MM 115VAC TERM
Shipping
UF12A12-STHR-M5 Specifications
Voltage - Rated:
115VAC
Size / Dimension:
Square - 120mm L x 120mm H
Width:
38.00mm
Static Pressure:
0.350 in H2O (87.2 Pa)
Bearing Type:
Sleeve
Power (Watts):
12.00W
Operating Temperature:
-40 ~ 158°F (-40 ~ 70°C)