Mechatronics Fan Group UF12A12-BTLR
Part No.:
UF12A12-BTLR
Datasheet:
UF12A12-BTLR.pdf
Description:
FAN AXIAL 120X38MM 115VAC
Shipping
UF12A12-BTLR Specifications
Voltage - Rated:
115VAC
Size / Dimension:
Square - 120mm L x 120mm H
Width:
38.00mm
Air Flow:
81.0 CFM (2.27m³/min)
Static Pressure:
0.160 in H2O (39.8 Pa)
Noise:
38.0dB(A)
Power (Watts):
12.00W
RPM:
2300 RPM
Operating Temperature:
-40 ~ 158°F (-40 ~ 70°C)