Mechatronics Fan Group UF12A12-BTHNSR
Part No.:
UF12A12-BTHNSR
Datasheet:
UF12A12-BTHNSR.pdf
Description:
FAN 120X38MM 115V IP55 SALT FOG
Shipping
UF12A12-BTHNSR Specifications
Voltage - Rated:
115VAC
Size / Dimension:
Square - 120mm L x 120mm H
Width:
38.00mm
Static Pressure:
0.350 in H2O (87.2 Pa)
Features:
Salt Fog Rated
Power (Watts):
12.00W
Ingress Protection:
IP55 - Dust Protected, Water Resistant
Operating Temperature:
-40 ~ 158°F (-40 ~ 70°C)