Riedon products by Bourns UAL50-15KF8
Part No.:
UAL50-15KF8
Datasheet:
UAL50-15KF8.pdf
Description:
RES CHAS MNT 15K OHM 1% 50W
Shipping
UAL50-15KF8 Specifications
Resistance:
15 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
50W
Temperature Coefficient:
±20ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 275°C
Size / Dimension:
1.969" L x 1.142" W (50.00mm x 29.00mm)
Height - Seated (Max):
0.630" (16.00mm)