Riedon products by Bourns UAL25-5RF8
Part No.:
UAL25-5RF8
Datasheet:
UAL25-5RF8.pdf
Description:
RES CHAS MNT 5 OHM 1% 25W
Shipping
UAL25-5RF8 Specifications
Resistance:
5 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
25W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 275°C
Size / Dimension:
1.063" L x 1.079" W (27.00mm x 27.40mm)
Height - Seated (Max):
0.575" (14.60mm)