Riedon products by Bourns UAL10-33RF8
Part No.:
UAL10-33RF8
Datasheet:
UAL10-33RF8.pdf
Description:
RES CHAS MNT 33 OHM 1% 10W
Shipping
UAL10-33RF8 Specifications
Resistance:
33 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
10W
Temperature Coefficient:
±20ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 275°C
Size / Dimension:
0.752" L x 0.799" W (19.10mm x 20.30mm)
Height - Seated (Max):
0.417" (10.60mm)