Tripp Lite U280M-005-10-BK
Part No.:
U280M-005-10-BK
Manufacturer:
Tripp Lite
Category:
Battery Chargers
Package:
Datasheet:
U280M-005-10-BK.pdf
Description:
U280M-005-10-BK
Shipping
U280M-005-10-BK Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Tripp Lite
Series:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Wireless Charger
Battery Chemistry:
Mobile Devices
Battery Cell Size:
Number of Cells:
1
Voltage - Nominal:
Charge Current - Max:
2A
Charge Time:
Voltage - Input:
5V, 9V
Power - Max:
10W