Tripp Lite U280-C02-63W-1B
Part No.:
U280-C02-63W-1B
Manufacturer:
Tripp Lite
Category:
Battery Chargers
Package:
Datasheet:
U280-C02-63W-1B.pdf
Description:
BATT CHARGER USB AUTO ADAPT 3A
Shipping
U280-C02-63W-1B Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Tripp Lite
Series:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
USB Auto Adapter
Battery Chemistry:
Mobile Devices
Battery Cell Size:
Number of Cells:
2
Voltage - Nominal:
Charge Current - Max:
3A
Charge Time:
Voltage - Input:
12V
Power - Max:
63W