Taitien TXETALSANF-26.000000
Part No.:
TXETALSANF-26.000000
Datasheet:
TXETALSANF-26.000000.pdf
Description:
XTAL OSC TCXO 26.0000MHZ SNWV
Shipping
TXETALSANF-26.000000 Specifications
Type:
TCXO
Frequency:
26 MHz
Voltage - Supply:
2.8V ~ 3.3V
Frequency Stability:
±500ppb
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
2mA
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.039" (1.00mm)