Taitien TXEABLSANF-24.000000
Part No.:
TXEABLSANF-24.000000
Manufacturer:
Taitien
Category:
Oscillators
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
TXEABLSANF-24.000000.pdf
Description:
XTAL OSC VCTCXO 24.0000MHZ SNWV
Shipping
TXEABLSANF-24.000000 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Taitien
Series:
TX
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Base Resonator:
Crystal
Type:
VCTCXO
Frequency:
24 MHz
Function:
Output:
Clipped Sine Wave
Voltage - Supply:
2.8V ~ 3.3V
Frequency Stability:
±1ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
2mA
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.039" (1.00mm)