3G Shielding Specialties LP TW-T300-01-10
Part No.:
TW-T300-01-10
Manufacturer:
3G Shielding Specialties LP
Category:
Pads, Sheets
Package:
Datasheet:
TW-T300-01-10.pdf
Description:
THERM PAD 300MMX200MM BLUE
Shipping
TW-T300-01-10 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
3G Shielding Specialties LP
Series:
Packaging:
Sheet
Product Status:
Active
Usage:
Multi
Type:
Gap Filler Pad, Sheet
Shape:
Outline:
300.00mm x 200.00mm
Thickness:
0.0394" (1.000mm)
Material:
Silicone Elastomer
Adhesive:
Backing, Carrier:
Fiberglass
Color:
Blue
Thermal Resistivity:
Thermal Conductivity:
3.0W/m-K