Shiu Li Technology Co., Ltd. T-WORK7000-80-80-1.0
Part No.:
T-WORK7000-80-80-1.0
Manufacturer:
Shiu Li Technology Co., Ltd.
Category:
Pads, Sheets
Package:
Datasheet:
T-WORK7000-80-80-1.0.pdf
Description:
HIGH THERMAL CONDUCTIVE PAD, 80M
Shipping
T-WORK7000-80-80-1.0 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Shiu Li Technology Co., Ltd.
Series:
T-work7000
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
Usage:
Thermally Conductive
Type:
Gap Filler Pad, Sheet
Shape:
Square
Outline:
80.00mm x 80.00mm
Thickness:
0.0390" (0.991mm)
Material:
Silicone
Adhesive:
Tacky - Both Sides
Backing, Carrier:
Color:
Gray, Green
Thermal Resistivity:
Thermal Conductivity:
11W/m-K