Samtec Inc. TW-04-09-T-S-280-080
Part No.:
TW-04-09-T-S-280-080
Datasheet:
TW-04-09-T-S-280-080.pdf
Description:
CONN BRD STACK 2.00 4POS
Shipping
TW-04-09-T-S-280-080 Specifications
Number of Positions:
4
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.456" (11.582mm)
Length - Post (Mating):
0.096" (2.438mm)
Length - Stack Height:
0.280" (7.112mm)
Length - Tail:
0.080" (2.032mm)