Samtec Inc. TW-04-03-T-S-290-110
Part No.:
TW-04-03-T-S-290-110
Datasheet:
TW-04-03-T-S-290-110.pdf
Description:
FLEXIBLE SURFACE MOUNT BOARD STA
Shipping
TW-04-03-T-S-290-110 Specifications
Number of Positions:
4
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.535" (13.589mm)
Length - Post (Mating):
0.135" (3.429mm)
Length - Stack Height:
0.290" (7.366mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)