Samtec Inc. TW-03-12-T-S-660-200
Part No.:
TW-03-12-T-S-660-200
Datasheet:
TW-03-12-T-S-660-200.pdf
Description:
FLEXIBLE SURFACE MOUNT BOARD STA
Shipping
TW-03-12-T-S-660-200 Specifications
Number of Positions:
3
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
1.110" (28.194mm)
Length - Post (Mating):
0.250" (6.350mm)
Length - Stack Height:
0.660" (16.764mm)
Length - Tail:
0.200" (5.080mm)