Samtec Inc. TW-02-06-G-S-413-110
Part No.:
TW-02-06-G-S-413-110
Datasheet:
TW-02-06-G-S-413-110.pdf
Description:
CONN BRD STACK 2.00 2POS
Shipping
TW-02-06-G-S-413-110 Specifications
Number of Positions:
2
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
0.673" (17.094mm)
Length - Post (Mating):
0.150" (3.810mm)
Length - Stack Height:
0.413" (10.490mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)