R-K Electronics, Inc. TVM-600-20
Part No.:
TVM-600-20
Manufacturer:
R-K Electronics, Inc.
Category:
Protection Relays & Systems
Package:
Datasheet:
TVM-600-20.pdf
Description:
3 VOLT RELAY ADJ 520-690VAC 10P
Shipping
TVM-600-20 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
R-K Electronics, Inc.
Series:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Function:
Overvoltage, Undervoltage
Voltage - Supply:
520 ~ 600VAC
Trip Range:
52 ~ 60VAC
Delay Time:
0.5s
Mounting Type:
Socketable
Termination Style:
Plug In, 8 Pin (Octal)
Features:
Operating Temperature:
0°C ~ 40°C