Shiu Li Technology Co., Ltd. T-TOP98-80-80-1.0
Part No.:
T-TOP98-80-80-1.0
Manufacturer:
Shiu Li Technology Co., Ltd.
Category:
Pads, Sheets
Package:
Datasheet:
T-TOP98-80-80-1.0.pdf
Description:
HIGH THERMAL CONDUCTIVE PAD, 80M
Shipping
T-TOP98-80-80-1.0 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Shiu Li Technology Co., Ltd.
Series:
T-TOP98
Packaging:
Bag
Product Status:
Active
Usage:
Type:
Conductive Pad, Sheet
Shape:
Square
Outline:
80.00mm x 80.00mm
Thickness:
0.0394" (1.000mm)
Material:
Silicone
Adhesive:
Tacky - Both Sides
Backing, Carrier:
Color:
Purple
Thermal Resistivity:
Thermal Conductivity:
18W/m-K