Shiu Li Technology Co., Ltd. T-TOP81-160-160-2.5
Part No.:
T-TOP81-160-160-2.5
Manufacturer:
Shiu Li Technology Co., Ltd.
Category:
Pads, Sheets
Package:
Datasheet:
T-TOP81-160-160-2.5.pdf
Description:
THERM PAD 160MMX160MM PURP
Shipping
T-TOP81-160-160-2.5 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Shiu Li Technology Co., Ltd.
Series:
T-top81
Packaging:
Product Status:
Active
Usage:
Thermally Conductive
Type:
Gap Filler Pad, Sheet
Shape:
Square
Outline:
160.00mm x 160.00mm
Thickness:
0.0980" (2.489mm)
Material:
Silicone
Adhesive:
Tacky - Both Sides
Backing, Carrier:
Color:
Purple
Thermal Resistivity:
Thermal Conductivity:
8.0W/m-K