EPSON TSX-3225 25.0000MF10P-C0
Part No.:
TSX-3225 25.0000MF10P-C0
Datasheet:
TSX-3225 25.0000MF10P-C0.pdf
Description:
CRYSTAL 25.0000MHZ 18PF SMD
Shipping
TSX-3225 25.0000MF10P-C0 Specifications
Series:
TSX-3225
Frequency:
25 MHz
Frequency Stability:
±10ppm
Frequency Tolerance:
±10ppm
Load Capacitance:
18pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
40 Ohms
Operating Temperature:
-20°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.024" (0.60mm)