Spectra Symbol TSP-L-0050-103-3%-ST
Part No.:
TSP-L-0050-103-3%-ST
Manufacturer:
Spectra Symbol
Category:
Angle, Linear Position Measuring
Package:
Sensor Strip
Datasheet:
TSP-L-0050-103-3%-ST.pdf
Description:
SENSOR LINEAR 50MM SOLDER TAB
Shipping
TSP-L-0050-103-3%-ST Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Spectra Symbol
Package/Case:
Sensor Strip
Series:
ThinPot
Packaging:
Bag
Product Status:
Active
Programmable:
For Measuring:
Linear Position
Technology:
Resistive
Rotation Angle - Electrical, Mechanical:
Linear Range:
0 ~ 50.00mm (0 ~ 1.97")
Output:
Resistive
Output Signal:
Actuator Type:
Flexible Membrane - Linear
Linearity:
±3%
Resistance:
10 kOhms
Resistance Tolerance:
±20%
Voltage - Supply:
Mounting Type:
Custom
Termination Style:
Solder Tab
Operating Temperature:
-40°C ~ 50°C
Grade:
Qualification:
Supplier Device Package:
Reset All
Search Similar
Result:
TSP-L-0050-103-3%-ST FAQ
1. How to order TSP-L-0050-103-3%-ST on CEX ELECTRONICS LIMITED?
3. Are the TSP-L-0050-103-3%-ST price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TSP-L-0050-103-3%-ST?