Cosel USA, Inc. TSD-600-105
Part No.:
TSD-600-105
Manufacturer:
Cosel USA, Inc.
Category:
Power Line Filter Modules
Package:
Datasheet:
TSD-600-105.pdf
Description:
LINE FILTER 600A CHASSIS MOUNT
Shipping
TSD-600-105 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Cosel USA, Inc.
Series:
TSD
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Filter Type:
Three Phase (Delta)
Configuration:
Three Stage
Voltage - Rated DC:
Voltage - Rated AC:
Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral):
500 V
Voltage - Rated AC (Phase to Phase):
610 V
Current:
600 A
Frequency - Operating:
50/60Hz
Applications:
Regenerative Motor Drive
Approval Agency:
CSA, cURus, DEMKO, ENEC
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C