Selec Controls USA Inc. TS2M1-1-16A-230V V2
Part No.:
TS2M1-1-16A-230V V2
Manufacturer:
Selec Controls USA Inc.
Category:
Counters, Hour Meters
Package:
Datasheet:
TS2M1-1-16A-230V V2.pdf
Description:
DIN RAIL - DAILY / WEEKLY TIME S
Shipping
TS2M1-1-16A-230V V2 Specifications
Manufacturer:
Selec Controls USA Inc.
Series:
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Type:
Timer
Operating Mode:
Count Rate:
Time Format:
Number of Characters Per Row:
2, 6
Display Type:
LCD - Black Characters
Display Characters - Height:
0.133" (3.39mm), 0.200" (5.07mm)
Input Type:
No Voltage
Output Type:
Relay
Voltage - Supply:
230VAC