Taiwan Semiconductor Corporation TS25P07GHC2G
Part No.:
TS25P07GHC2G
Datasheet:
TS25P07GHC2G.pdf
Description:
BRIDGE RECT 1PHASE 1KV 25A TS-6P
Shipping
TS25P07GHC2G Specifications
Voltage - Peak Reverse (Max):
1 kV
Current - Average Rectified (Io):
25 A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
1.1 V @ 25 A
Current - Reverse Leakage @ Vr:
10 µA @ 1000 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)