Selec Controls USA Inc. TS1W1-1-20A-110V
Part No.:
TS1W1-1-20A-110V
Manufacturer:
Selec Controls USA Inc.
Category:
Counters, Hour Meters
Package:
Datasheet:
TS1W1-1-20A-110V.pdf
Description:
WALL MOUNT - DAILY / WEEKLY TIME
Shipping
TS1W1-1-20A-110V Specifications
Manufacturer:
Selec Controls USA Inc.
Series:
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Type:
Timer
Operating Mode:
Count Rate:
Time Format:
Number of Characters Per Row:
2, 6
Display Type:
LCD - Black Characters
Display Characters - Height:
0.133" (3.39mm), 0.200" (5.07mm)
Input Type:
No Voltage
Output Type:
Relay
Voltage - Supply:
110VAC