Taiwan Semiconductor Corporation TS15PL05G C2G
Part No.:
TS15PL05G C2G
Datasheet:
TS15PL05G C2G.pdf
Description:
BRIDGE RECT 1P 600V 15A TS-6P
Shipping
TS15PL05G C2G Specifications
Voltage - Peak Reverse (Max):
600 V
Current - Average Rectified (Io):
15 A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
900 mV @ 7.5 A
Current - Reverse Leakage @ Vr:
5 µA @ 600 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)