Taiwan Semiconductor Corporation TS15P07G C2G
Part No.:
TS15P07G C2G
Datasheet:
TS15P07G C2G.pdf
Description:
BRIDGE RECT 1PHASE 1KV 15A TS-6P
Shipping
TS15P07G C2G Specifications
Voltage - Peak Reverse (Max):
1 kV
Current - Average Rectified (Io):
15 A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
1.1 V @ 15 A
Current - Reverse Leakage @ Vr:
10 µA @ 1000 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)