Taiwan Semiconductor Corporation TS15P05GH
Part No.:
TS15P05GH
Datasheet:
TS15P05GH.pdf
Description:
BRIDGE RECT 1P 600V 15A TS-6P
Shipping
TS15P05GH Specifications
Product Status:
Discontinued at Digi-Key
Voltage - Peak Reverse (Max):
600 V
Current - Average Rectified (Io):
15 A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
1.1 V @ 15 A
Current - Reverse Leakage @ Vr:
10 µA @ 600 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C (TJ)