Same Sky (Formerly CUI Devices) TS02-66-73-BK-100-LCR-D
Part No.:
TS02-66-73-BK-100-LCR-D
Datasheet:
TS02-66-73-BK-100-LCR-D.pdf
Description:
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V
Shipping
TS02-66-73-BK-100-LCR-D Specifications
Contact Rating @ Voltage:
0.05A @ 12VDC
Actuator Height off PCB, Vertical:
7.30mm
Outline:
6.00mm x 6.00mm
Operating Force:
100gf
Operating Temperature:
-30°C ~ 80°C