Mersen USA Newburyport-MA L.L.C. TRS35RID
Part No.:
TRS35RID
Package:
Cartridge, Non-Standard
Datasheet:
TRS35RID.pdf
Description:
600V 35A TD RK5 FUSE SMARTSPOT
Shipping
TRS35RID Specifications
Package / Case:
Cartridge, Non-Standard
Current Rating (Amps):
35A
Voltage Rating - AC:
600 VAC
Voltage Rating - DC:
300 VDC
Breaking Capacity @ Rated Voltage:
200kA AC, 20kA DC
Size / Dimension:
1.063" Dia x 5.472" L (27.00mm x 139.00mm)