Mersen USA Newburyport-MA L.L.C. TRS30RID
Part No.:
TRS30RID
Package:
Cartridge, Non-Standard
Datasheet:
TRS30RID.pdf
Description:
600V 30A TD RK5 FUSE SMARTSPOT
Shipping
TRS30RID Specifications
Package / Case:
Cartridge, Non-Standard
Current Rating (Amps):
30A
Voltage Rating - AC:
600 VAC
Voltage Rating - DC:
300 VDC
Breaking Capacity @ Rated Voltage:
200kA AC, 20kA DC
Size / Dimension:
0.827" Dia x 5.000" L (21.00mm x 127.00mm)