OptiFuse TRK5-NR-45A
Part No.:
TRK5-NR-45A
Datasheet:
TRK5-NR-45A.pdf
Description:
UL Class RK5, 250VAC 150VDC 45A
Shipping
TRK5-NR-45A Specifications
Current Rating (Amps):
45A
Voltage Rating - AC:
250 VAC
Voltage Rating - DC:
150 VDC
Size / Dimension:
0.810" Dia x 3.000" L (76.2mm x 20.57mm)