TE Connectivity Laird TRAB8903NP
Part No.:
TRAB8903NP
Datasheet:
TRAB8903NP.pdf
Description:
RF ANT 900MHZ DOME N FEM PAN MT
Shipping
TRAB8903NP Specifications
RF Family/Standard:
Cellular
Frequency Group:
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency (Center/Band):
900MHz
Frequency Range:
890MHz ~ 960MHz
Number of Bands:
1
VSWR:
2
Return Loss:
Gain:
3dBi
Power - Max:
100 W
Features:
Termination:
N Type Female
Mounting Type:
Panel Mount
Height (Max):
2.700" (68.58mm)