TE Connectivity Laird TRAB806-17103
Part No.:
TRAB806-17103
Datasheet:
TRAB806-17103.pdf
Description:
RF ANT 850MHZ/900MHZ DOME NMO
Shipping
TRAB806-17103 Specifications
RF Family/Standard:
Cellular, General ISM
Frequency Group:
Wide Band
Frequency (Center/Band):
850MHz, 900MHz, 1.575GHz, 1.8GHz, 1.9GHz, 2.1GHz, 2.4GHz
Frequency Range:
806MHz ~ 960MHz, 1.575GHz, 1.71GHz ~ 2.17GHz, 2.4GHz ~ 2.5GHz
Number of Bands:
7
VSWR:
2, 2.5
Return Loss:
Gain:
5.9dBi, 5.8dBi, 5.1dBi, 4.2dBi, 4.2dBi, 4.4dBi, 3dBi
Power - Max:
100 W
Features:
Termination:
NMO
Mounting Type:
Base Mount
Height (Max):
2.300" (58.42mm)