TE Connectivity Laird TRA8213NP
Part No.:
TRA8213NP
Manufacturer:
TE Connectivity Laird
Category:
RF Antennas
Package:
Datasheet:
TRA8213NP.pdf
Description:
RF ANT 850MHZ DOME N FEM PAN MT
Shipping
TRA8213NP Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
TE Connectivity Laird
Series:
Phantom®
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
RF Family/Standard:
Frequency Group:
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency (Center/Band):
850MHz
Frequency Range:
821MHz ~ 896MHz
Antenna Type:
Dome
Number of Bands:
1
VSWR:
2
Return Loss:
Gain:
3dBi
Power - Max:
150 W
Features:
Termination:
N Type Female
Ingress Protection:
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Panel Mount
Height (Max):
2.700" (68.58mm)