TE Connectivity Laird TRA4703P
Part No.:
TRA4703P
Manufacturer:
TE Connectivity Laird
Category:
RF Antennas
Package:
Datasheet:
TRA4703P.pdf
Description:
RF ANT 480MHZ DOME N FEM PAN MT
Shipping
TRA4703P Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
TE Connectivity Laird
Series:
Phantom®
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
RF Family/Standard:
Frequency Group:
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency (Center/Band):
480MHz
Frequency Range:
470MHz ~ 490MHz
Antenna Type:
Dome
Number of Bands:
1
VSWR:
2
Return Loss:
Gain:
3dBi
Power - Max:
150 W
Features:
Termination:
N Type Female
Ingress Protection:
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Panel Mount
Height (Max):
4.135" (105.03mm)