Vishay Sprague TR3V107K010C0400
Part No.:
TR3V107K010C0400
Package:
2917 (7343 Metric)
Datasheet:
TR3V107K010C0400.pdf
Description:
CAP TANT 100UF 10% 10V 2917
Shipping
TR3V107K010C0400 Specifications
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
100 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
10 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
400mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max):
0.079" (2.00mm)