Vishay Sprague TR3E106K063C0600
Part No.:
TR3E106K063C0600
Package:
2917 (7343 Metric)
Datasheet:
TR3E106K063C0600.pdf
Description:
CAP TANT 10UF 10% 63V 2917
Shipping
TR3E106K063C0600 Specifications
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
63 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
600mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max):
0.170" (4.32mm)