Vishay Sprague TR3C107M010C0200
Part No.:
TR3C107M010C0200
Package:
2312 (6032 Metric)
Datasheet:
TR3C107M010C0200.pdf
Description:
CAP TANT 100UF 20% 10V 2312
Shipping
TR3C107M010C0200 Specifications
Capacitance:
100 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
10 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
200mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.110" (2.79mm)