Vishay Sprague TR3A226K010C0800
Part No.:
TR3A226K010C0800
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
TR3A226K010C0800.pdf
Description:
CAP TANT 22UF 10% 10V 1206
Shipping
TR3A226K010C0800 Specifications
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
10 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
800mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.071" (1.80mm)