Seltech TR1206L020UN32WP
Part No.:
TR1206L020UN32WP
Manufacturer:
Seltech
Category:
Speakers
Package:
Datasheet:
TR1206L020UN32WP.pdf
Description:
SPEAKER 32OHM 10MW TOP PORT 63DB
Shipping
TR1206L020UN32WP Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Seltech
Series:
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
Technology:
Magnetic
Type:
General Purpose
Frequency Range:
350 Hz ~ 8 kHz
Frequency - Self Resonant:
350Hz
Impedance:
32 Ohms
Efficiency - dBA:
63.00
Efficiency - Testing:
1W/1m
Efficiency - Type:
Sensitivity
Power - Rated:
10 mW
Power - Max:
20 mW
Port Location:
Top
Shape:
Rectangular
Material - Cone:
Material - Magnet:
Nd-Fe-B
Ingress Protection:
IPx7, Water Resistant
Ratings:
Termination:
Spring Contacts
Size / Dimension:
0.472" L x 0.236" W (12.00mm x 6.00mm)